Subor

MUTLULUK İNŞA EDEREK MUTLU OLURUZ

Subor

 Suyu Geleceğe Taşıyoruz


1996 yılında, Cam-elyaf Takviyeli Polyester (CTP) boru üretimi gerçekleştirerek yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda satış yapmak amacıyla 1996 yılında kurulmuş olan Subor, Yapı Merkezi Holding ve Amiantit Şirketler Grubu ortaklığıdır.

İlk üretim tesisini Sakarya’da Nisan 1997’de faaliyete geçiren Subor, CTP boru üretimi ve ticareti alanında Türkiye’de kurulmuş ilk teknolojik tesis olma özelliğine sahiptir. Subor, Sakarya tesisinde üç, Şanlıurfa tesisinde bir olmak üzere toplam dört üretim hattı ile yılda 1000 kilometre farklı çaplarda CTP boru üretim kapasitesine sahip olup, Flowtite Lisansı ile üretim yapmaktadır.

Üretime başladığı ilk yıldan itibaren ürünlerini Türkiye dışındaki pazarlara da sunan Subor, son yıllarda ihracatına ivme kazandırmıştır ve bugün üretiminin %40’ını ihraç etmektedir. Balkanlar, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Rusya, Uzak Doğu ve Türki Cumhuriyetler de dahil olmak üzere, 4 kıtadaki 44 ülkede suyu güvenle geleceğe taşımaktadır.

300 mm’den 4000 mm çapa ve 1 bar’dan 32 bar basınca kadar üretimi gerçekleştirilen Subor CTP borularının kullanım alanları;
 

  • İçme suyu,
  • Sulama,
  • Enerji tesisleri,
  • Kazısız montaja imkan tanıyan "jacking" boru imalatı,
  • Atık su ve yağmur suyu projeleridir.


Subor CTP boruları, AWWA, ASTM, ISO, EN, BS gibi sektörün temel ve en kapsamlı uluslararası standartları ile ulusal TSE standartlarının gerekliliklerini karşılayacak şekilde tasarlanmakta ve ilgili testlere tabi tutulmaktadır.

Subor İletişim

Acıbadem Mah. Sokullu Sok. Ziyaeddin Efendi Konağı No: 12 Acıbadem 34718 Kadıköy, İstanbul
T: +90 (216) 474 19 00
F: +90 (216) 474 19 14
W: www.subor.com.tr