Haber Merkezi

MUTLULUK İNŞA EDEREK MUTLU OLURUZ

Yapı Merkezi Tanzanya’nın En Büyük Demiryolu Hattının 4. Fazının Yapımını da Üstlendi

Yapı Merkezi, Tanzanya’daki Darüsselam-Mwanza Demiryolu hattının ilk üç fazından sonra 4. faz çalışmalarını da üstlendi. 900 milyon dolarlık bu projenin 42 ayda tamamlanması planlanıyor.
Devamını Oku

1915Çanakkale Köprüsü Proje Finansmanı'nda Yılın En Başarılı Karayolu Projesi Seçildi.

1948 yılında kurulan ve uluslararası otoyol sektörünün çatı örgütü
Devamını Oku

ENR TOP 250 Listesi’nde 68. Sırada Yer Aldık!

ENR’ın 2021 TOP250 Uluslararası Müteahhitler Listesi’nde 68. sırada olmaktan gurur duyuyoruz.
Devamını Oku

Yapı Merkezi İnsan Kaynakları Bölümü Stevie Uluslararası İş Ödülleri'nde 2 Ödül Kazandı

Geçen sene "Yılın İnsan Kaynakları Departmanı" kategorisinde bronz ödül aldığımız Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde bu sene açılan COVID-19 Response kategorisine “Kelebeğin Dönüşüm Yolculuğu” projesi ile...
Devamını Oku

Yapı Merkezi’ne Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödülü

Uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR'nin, her yıl firmaların ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri projelerden elde ettikleri ciroyu esas alarak "Dünyanın En Büyük ...
Devamını Oku

Hizmet İhracatçıları Ödül Töreni’nde İkincilik Ödülü Yapı Merkezi’nin

Bu yıl ilk kez Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB)’nin ev sahipliğinde hayata geçen, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan...
Devamını Oku

İnsan Kaynakları Bölümü’müz “Stevie Uluslararası İş Ödülleri”nde “Yılın İnsan Kaynakları Departmanı” ödülüne layık görüldü.

2002 yılından bu yana uluslararası şirket ve organizasyonları yıl içinde gösterdikleri performans ve sosyal hayata yansıyan pozitif katkıları çerçevesinde ödüllendiren Stevie Ödülleri (Stevie International Business Awards),dünyanın en saygın iş ödülleri arasında bulunmaktadır.
Devamını Oku

Yücel Karadağ, "Türkiye’nin En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi" listesinde yer aldı.

Yapı Merkezi Holding İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Yücel Karadağ, Fortune Türkiye ve DataExpert iş birliğinde hazırlanan, "Türkiye’nin En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi" listesinde yer almıştır.
Devamını Oku

54. Kuruluş Yıl Dönümümüz Kutlu Olsun

22 Eylül 1965'te "Araştırma ve Tasarım Şirketi" olarak kurulan şirketimiz, 54. kuruluş yıl dönümünü tüm Yapı Merkezi ailesiyle birlikte kutladı.
Devamını Oku

İnsan Kaynakları Departmanımız Kariyer.net İnsana Saygı Ödülünü Aldı

Türkiye’nin en prestijli ve köklü İnsan Kaynakları Ödüllerinden olan Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri bu yıl 18. kez sahiplerini buldu.
Devamını Oku

Marmaray'da İlk Ray Kaynağı Töreni Yapıldı.

İstanbul Boğazı’nın her iki yakasındaki demiryolu hatlarını, Boğaz’ın altından geçecek demiryolu tünel bağlantısı ile birbirine bağlayacak olan Marmaray’ın ilk ray kaynağı töreni, 14 Ocak 2012 tarihinde yapıldı.
Devamını Oku

Ersin Arıoğlu, Dubai'de Cumhurbakanı Gül'e Plaket Verdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dubai’de, 31 Ocak Salı günü Yapı Merkezi ile Japon ortaklarının (Obayashi, Kajima, Mitsubishi) konsorsiyum olarak gerçekleştirdikleri Dubai Metrosu’nu ziyaret etti.
Devamını Oku

Türkiye Prefabrik Birliğinden İki Ödül

Türkiye Prefabrik Birliği tarafından iki yılda bir verilen Altın Kiriş Ödülleri, 17 Şubat 2012 tarihinde sahiplerini buldu.
Devamını Oku

Al Nariyah Projesi'nde Mobilizasyon Başladı.

Al Nariyah Projesi’nde mobilizasyon başladı ve geçici ilk saha ofisleri kuruldu.
Devamını Oku

Eurasia Rail Fuarındaydık

Yapı Merkezi Holding Yürütme Kurulu Başkanı Ersin Arıoğlu, 8-10 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen Eurasia Rail Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’nda “Raylı Sistemlerde Atılım: Hızlı Tren Projeleri / Polatlı-Konya Hızlı Tren Projesi” konulu bir konuşma gerçekleştirdi.
Devamını Oku

SUUDİ BAKAN'DAN ZİYARET

Suudi Arabistan Konut Bakanı Dr.Swaish Bin Saud Al Duwaihi, 10 Ekim 2012 Çarşamba günü Yapı Merkezi'ni ziyaret etti.
Devamını Oku

Cezayir Ulaştırma Bakanı BTZ Projesi Şantiyemizi Ziyaret Etti

Cezayir Ulaştırma Bakanı Amar Tou, 2 Nisan 2012 tarihinde Bir Touta – Zeralda Projesi şantiyemizi ziyaret etti.
Devamını Oku

Cam Fabrikası'na İlk Beton

57 000 m2’ lik inşaat alanı olan Anadolu Cam Eskişehir Sanayi A. Ş. Şişe Fabrikası İnşaatı’nda ilk beton dökümü 8 Mayıs’ta gerçekleştirildi.
Devamını Oku

Avrupa Birliği'nin Türkiye'deki En Büyük Projesi Başlıyor.

Yapı Merkezi ve MÖN İnşaat İş Ortaklığı’nın yüklenici firma olduğu ve Avrupa Birliği'nin Türkiye’de finanse ettiği en büyük proje olan “Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattı Rehabilitasyonu ve Sinyalizasyonu Projesi”nin temel atma töreni 15 Mayıs 2012 tarihinde Karabük Garı’nda yapıldı.
Devamını Oku

Casablanca Tramvayı İlk Seferi

Yapı Merkezi Genel Müdürü Özge Arıoğlu ve Uygulama Genel Müdür Yardımcısı Naim İşli, 23–25 Mayıs tarihleri arasında, Casablanca Tramvayı Projesi şantiyemizi ziyaret etti.
Devamını Oku

YM Saraybosna'da Büyük İlgi Gördü

Bosna Hersek Ulaştırma Bakanlığı ve Demiryolları Genel Müdürlüğü nezdinde iş geliştirme faaliyetlerini sürdüren şirketimiz, 16-18 Mayıs tarihlerinde, Bosna Hersek Saraybosna Business Forum’a altın sponsor olarak katıldı ve büyük ilgi gördü.
Devamını Oku

TMB Avrupa'da Söz Sahibi

Türkiye Müteahhitler Birliği, Avrupa inşaat sektörünün en üst çatı kuruluşu olan Avrupa İnşaat Sanayi Federasyonu (FIEC) temsilcilerini İstanbul'da ağırladı.
Devamını Oku

YM Dev Proje İçin Etiyopya'da

Yapı Merkezi’nin Etiyopya’da inşa edeceği 390 km’lik Awash-Weldia/Hara Gabaya Demiryolu Projesi’ne ilişkin sözleşme, 26 Haziran 2012’de başkent Addis Ababa’da imzalandı.
Devamını Oku

Sokullu Konağı'na Restorasyon

Yapı Merkezi’nin maliki bulunduğu, Kadıköy Acıbadem’deki Tarihi Sokullu Konağı’nın restorasyonu 4 Temmuz’da, fiilen başlandı.
Devamını Oku

YM En Büyük 143. Müteahhit

Uluslararası inşaat sektörü dergisi ''Engineering News Record
Devamını Oku

Yapı Merkezi 48. Faaliyet Yılında

Yapı Merkezi’nin 48. faaliyet yılına başlaması, 21 Eylül 2012 Cuma günü YM Konferans Salonu’nda üst yönetimin de katılımı ile kutlandı.
Devamını Oku

Emre Aykar, CICA Başkan Yardımcısı Oldu.

Yapı Merkezi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Aykar’ın katıldığı Uluslararası Müteahhitler Birlikleri Konfederasyonu'nun (CICA) 2012 Konsey ve Yönetim Kurulu toplantısı, Paris'te gerçekleştirildi.
Devamını Oku

Arkeon Evleri’nde Yaşam Başladı

Mart 2012 ‘de yapımına yeniden başlanan Arkeon Evleri 1 No’lu parsel inşaatı başarıyla tamamlanarak, 10 Kasım 2012 itibariyle müşteri teslimlerine başlandı.
Devamını Oku

20 milyonuncu Yapıblok üretildi

48. faaliyet yılını kutlayan Yapı Merkezi Grubu, ülke ekonomisine katkı sağlayan ilklerine bir yenisini daha ekledi. Yapıblok’un Lüleburgaz üretim tesislerinde 20 milyonuncu Yapıblok üretildi.
Devamını Oku

ERC'den YM'ye Ziyaret

Etiyopya’da Yapı Merkezi’nin tek başına inşa edeceği 389 km’lik Awash-Weldia Demiryolu Projesi ile ilgili çalışmalar devam ederken, Etiyopya Demiryolları İdaresi (ERC) Genel Müdürü Dr. Getachew Betru, 2-3 Aralık 2012 tarihlerinde, Yapı Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.
Devamını Oku

Avrasya Tüneli'nde İmzalar Atıldı

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı ile Yapı Merkezi ve SK E&C üst düzey yöneticileri ve ATAŞ temsilcileri ile ulusal ve uluslararası banka temsilcilerinin katıldığı ve 11 Aralık 2012'de düzenlenen imza töreniyle, Avrasya Tüneli projesinin finansmanı ilgili tüm aşamalar sonuçlanmış oldu.
Devamını Oku

Yapı Merkezi Prefabrikasyon

"Yapıda Bilim ve Teknoloji" ilkesi ile beton prefabrikasyon konusunda ileri teknolojiler geliştirip kullanarak işverenlerine kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet veren, sektörün lideri Yapı Merkezi Prefabrikasyon, "Öndökümlü Betonarme Yapı Elemanları Kalite Yönetim Sistemi Belgesi"ni aldı.
Devamını Oku

Medine'de İlk Konkors

Mekke-Medine Hızlı Tren Projesi kapsamında inşa edilmekte olan dört istasyon arasında ilk konkors çelik modül montajı 18 Aralık 2012 tarihinde Yapı Merkezi tarafından Medine İstasyonu’nda başarıyla gerçekleştirildi.
Devamını Oku

Bakan Yıldırım'dan Ziyaret

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Metin Tahan, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman ve beraberlerindeki heyet, 25 Ocak 2013 Cuma günü Avrasya Tüneli Şantiyemizi ziyaret etti.
Devamını Oku

Avrasya Tüneli'ne Avrupa'dan Ödül

Uluslararası finans çevrelerinin etkili ve saygın yayınlarından Euromoney Dergisi tarafından verilen Proje Finansman Ödülleri sahiplerini buldu. Avrasya Tüneli Projesi, Avrupa’da Yılın En İyi Proje Finansman Anlaşması (European Deal of the Year) kategorisinde ödüle layık görüldü.
Devamını Oku

Arıoğlu Londra'da Tünel'i anlattı

T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (Başbakanlık Yatırım Ajansı) tarafından düzenlenen “Invest in Turkey’s Infrastructure - Türkiye’nin Altyapısına Yatırım” Konferansı, 28 Mart tarihinde Londra’da Ünlü&Co sponsorluğu ile gerçekleştirildi.
Devamını Oku

Avrasya Tüneli'ne Bir Ödül Daha!

17 Nisan 2013 Çarşamba günü, Infrastructure Journal Dergisi, Londra Milli Tarih Müzesi’nde, küresel altyapı yatırımlarında sektörün liderlerini bir araya getirdi.
Devamını Oku

Slovenya Ulusal Günü kutlandı

Yapı Merkezi İnşaat Murahhas Üyesi Başar Arıoğlu, Slovenya Cumhuriyeti İstanbul Fahri Başkonsolosu olarak 11 Haziran Salı günü, Slovenya Ulusal Günü şerefine bir resepsiyon düzenledi.
Devamını Oku

Dev Tırtıl Hazır

Türk-Kore Ortak Girişimi ATAŞ sorumluluğunda Asya’yı Avrupa’ya bağlamak üzere inşaatı devam eden ve Avrasya Arteri'nde yer alan kaya tüneli inşa edecek 13,7 metre çapındaki tünel açma makinesinin (TBM-Tunnel Boring Machine) üretimi tamamlandı.
Devamını Oku

Cezayir'de Temel Atma Töreni

Yapı Merkezi, toplam tek hat uzunluğu 41,1 km olan Sidi Bel Abbes Tramvayı inşası ile bu kez Cezayir’in farklı bir noktasına hizmet verecek.
Devamını Oku

Montaj Başarıyla Gerçekleşti

Haramain Medine İstasyonu-Concourse Bölgesi son çelik eleman montajı 27 Haziran 2013 Perşembe günü saat 17:30’da başarıyla gerçekleştirildi.
Devamını Oku

İki Yeni Proje Başlıyor

Konya Tramvay Projesi & Bozkurt - Dinar Projesi
Devamını Oku

YM, ENR Top 250 Listesinde

Uluslararası inşaat sektörü dergisi Engineering News Record (ENR), her yıl yayımladığı ve dünyanın önde gelen müteahhitlik firmalarının listelendiği araştırmayı açıkladı. 1992'den bu yana 225 firmayı içeren liste bu yıl 250 firmayı kapsadı.
Devamını Oku

YM Prefabrikasyon İmzayı Attı

Yapı Merkezi Prefabrikasyon, Terra yapının Esenyurt’da Ramazanoğulları Grubu için karma sistemle (perde ve kolon elemanları yerinde dökme, kiriş ve döşemeler prefabrik) inşa ettiği 12.000 m2’lik yatırımın hemen yakınında yeni ve oldukça büyük bir lojistik işine daha imza attı.
Devamını Oku

Yapı Merkezi’ne Plaket

T. C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Müteahhitler Birliği, 1 Ekim 2013 Salı günü, Yurtdışı Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Hizmetleri Toplantısı ve ödül töreni düzenledi.
Devamını Oku

Türkiye’de Bir İlk!

Yapı Merkezi tarafından, Büyük Mevlana’nın “Aşk ile gelin” çağrısından kuvvet alınarak 17 Temmuz 2009 tarihinde ilk ray kaynağı yapılarak başlatılan, büyük bir özveri ile rekor sürede tamamlanan ve 23 Ağustos 2011 tarihinde açılan Ankara-Konya Yüksek Hızlı Tren Projesi ile Türkiye’de bir ilk gerçekleştirildi.
Devamını Oku

Web Awards Ödülü YM'nin!

Uluslararası gönüllü sektör liderlerinden oluşan Web Marketing Association tarafından her yıl uluslararası çapta verilen Web Awards ödülüne, Yapı Merkezi web sayfası layık görüldü.
Devamını Oku

TBM’in Kesici Kafası Monte Edildi

Avrasya Tüneli Projesinde Tünel Delme Makinesinin (TBM) en son ve en ağır parçası olan kesici kafası 15 Mart 2014 günü yerine indirilip bağlantısı gerçekleştirildi.
Devamını Oku

Dev Tırtıl İki Kıtayı Birleştiriyor

İstanbul’daki trafik sorununun çözümüne ve İstanbul Boğazı karayolu geçişine katkı sağlamak amacıyla T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) tarafından Yap-İşlet-Devret modeliyle ihale edilen Avrasya Tüneli Projesi’nin (İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi) tünel kazı çalışmaları, 19 Nisan 2014 Cumartesi günü T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın da katıldığı törenle Haydarpaşa Şa
Devamını Oku

Yapı Merkezi ve STFA İhaleyi Kazandı

Yapı Merkezi ve STFA; Katar Doha Metrosu kapsamında en büyük hat olan “Gold Line” ihalesini kazandı.
Devamını Oku

Demiryolu ile “Kalkınmak”

5 Temmuz 2014 Cumartesi günü Hürriyet Gazetesi’nde yayımlanan Serkan Demirtaş imzalı haberde Çin’in dünyaya büyük bir mesaj verdiği ifade edilerek; Çinliler’in stratejik planlarında altyapı, ticaret ve finansman konularında işbirliği ile demiryolu ağlarının çoğaltılmasının gerekliliğine vurgu yaptıkları yazıldı. Haberde ayrıca altyapı, ticaret ve finansman gibi alanlarda daha çok işbirliğinin, kalkınma stratejilerinde deneyim transferinin, demir ve karayolu ağlarının çoğaltılarak bölge halkları
Devamını Oku

ENR TOP 250'de 32 sıra yükseldik

Uluslararası inşaat sektörü dergisi Engineering News Record (ENR), her yıl yayımladığı ve dünyanın önde gelen 250 uluslararası müteahhitlik firmalarının listelendiği araştırmayı açıkladı.
Devamını Oku

Medine Şantiyemize Ziyaret

Medine Valisi Suudi Prens Faisal Bin Salman, Suudi Arabistan Ulaştırma Bakanı Dr. Jabara Bin Eid Suraiseri, SRO Başkanı Eng. Mohammad Khalid Al-Suwaiket, Medine Belediye Başkanı, Medine’deki üç üniversitenin rektörü, Medine şehrinin üst düzey yöneticileri ve iş adamları ve beraberlerindeki Haramain Projesi heyeti 10 Eylül 2014 Çarşamba günü Medine Şantiyemizi ziyaret etti. Medya temsilcilerinin de eşlik ettiği heyeti, Yapı Merkezi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Arıoğlu, Yapı Merkezi İnşaat
Devamını Oku

Başbakan Davutoğlu'ndan Ziyaret

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu,13 Eylül 2014 tarihinde Avrasya Tüneli şantiyemizi ziyaret etti. Davutoğlu’na ziyareti esnasında Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan ve bakanlık müsteşarları eşlik ederken; şirketimizi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Arıoğlu, İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Köksal Anadol, İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Aykar, İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Arıoğlu, İnşaat Genel Müdürü Özge Arıoğlu, Proje Müdürü Naim İşli ve proje çalışanları temsil etti.
Devamını Oku

49. Yılımızı Kutladık

22 Eylül 2014 Pazartesi günü YM Çamlıca Kampüsü’nde 49. Faaliyet yılımızı kutladık. Grup şirketlerimizin genel müdürlerinin konuşmaları ile başlayan kokteylde, Ar-Ge Koordinatörü Ergin Arıoğlu, İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Köksal Anadol ve Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Arıoğlu da birer konuşma yaptı.
Devamını Oku

Doha Metrosu'nda Çalışma Başladı

Doha Metrosu'nda işler son sürat başladı. Tüm istasyonlarda iksa (diyafram duvar, bentinin duvar, kazık ve enjeksiyon işleri) ile altyapı deplasmanları ve bazı istasyonlarda kazık işleri sürüyor. YM İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Başar A
Devamını Oku

Global Raylı Sistem'de 14. Sıradayız

Engineering News Record Dergisi'nin yayınladığı, dünyanın önde gelen 250 müteahhitlik firmalarının listelendiği araştırmada 1998 yılından bu yana düzenli olarak yer alan ve bu sene 127. sıraya yerleşen şirketimiz; bu kez de Global Raylı Sistem listesine 14. sıradan girmeyi başardı.
Devamını Oku

Etiyopya’da Temeli Attık

Etiyopya’da inşa edeceğimiz Awash-Kombolcha-Hara Gebaya Demiryolu Projesi’nin Temel Atma Töreni 25 Şubat 2015 Çarşamba günü Kombolcha’da yapıldı.
Devamını Oku

İki Tünel Başarıyla Birleştirildi

Avrasya Tüneli Projemiz kapsamında Asya – Avrupa yönü kara tünelinin buluşma delgisi 30 Nisan 2015 Perşembe günü saat 14:00’da törenle gerçekleştirildi.
Devamını Oku

EBRD'den Avrasya Tüneli'ne Ödül

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) sürdürülebilirlik açısından en başarılı projelere verdiği ‘En İyi Çevresel ve Sosyal Uygulama Ödülü’ bu yıl Avrasya Tüneli Projesi’nin (İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi) oldu.
Devamını Oku

ENR Açıklandı; 111. Sıradayız!

İnşaat sektörüne ait haber, analiz ve verileri yayımlayan uluslararası sektör dergisi Engineering News Record (ENR) dünyanın önde gelen 250 uluslararası müteahhitlik firmaları listesini açıkladı.
Devamını Oku

Tünelcilikte Yeni Bir Çağ

İstanbul’da trafiğin çok yoğun olduğu güzergâhta, günde 100 bin aracı aşan kapasitesi ile kıtalararası trafik sorununun çözümüne katkı sağlayacak, yolculuk süresini 100 dakikadan 15 dakikaya kadar indirecek Avrasya Geçişi Projesi’nde (İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi) en zorlu bölüm, planlanan süresinden önce ve başarıyla tamamlandı.
Devamını Oku

TBM Demontajına Başlandı

Tüneli Projemiz için özel olarak üretilen ve İstanbul Boğazı altında 3.344 metrelik güzergâhı kazarak görevini tamamlayan TBM’in (Tünel Açma Makinesi) demontajına 2 Eylül 2015’te başlandı.
Devamını Oku

Yıllık Kreditörler Toplantısı Gerçekleştirildi

Avrasya Geçişi Projesi kreditörlerini bilgilendirmek üzere ATAŞ - Avrasya Tüneli İşletme İnşaat ve Yatırım A.Ş.’nin ev sahipliğinde düzenlenen Yıllık Kreditörler Toplantısı’nın üçüncüsü 12 Kasım 2015'te gerçekleştirildi.
Devamını Oku

Avrasya Geçişi'ne Oscar!

Tünelcilik alanında dünyanın en önemli mesleki kuruluşu sayılan ve merkezi İsviçre'nin Lozan kentinde bulunan Uluslararası Tünel ve Yeraltı Yapıları Birliği ITA (International Tunnelling and Underground Space Association) tarafından düzenlenen ITA Uluslararası Tünelcilik Ödülleri, 19 Kasım’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
Devamını Oku

Nice 50 Yıllara

Yapı Merkezi, kuruluşunun 50. Yılını dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say ile kutladı.
Devamını Oku

IKZ'DE Törenle Açılış!

Irmak-Karabük-Zonguldak Demiryolu Hattı Rehabilitasyonu ve Sinyalizasyonu Projemizin Karabük-Zonguldak kısmı tamamlandı ve 26 Nisan 2016’da bir törenle hizmete alındı.
Devamını Oku

ENR’dan Başar Arıoğlu’na Ödül

Uluslararası inşaat sektörü dergisi Engineering News Record (ENR) dergisi editörleri, her sene dergide yayımlanan haber olmaya değer yüzlerce konu ve proje içinde en çok ilgi çekenleri listeliyor ve ödüllendiriliyor.
Devamını Oku

Oylarınızı Bekliyoruz!

Yapı Merkezi olarak “Haramain Hızlı Tren İstasyonu-Medine Projesi” ile ‘2016 - Küresel BIM Model Yarışması’na katıldık.
Devamını Oku

YM ENR Listesinde 93. Sırada

İnşaat sektörüne ait haber, analiz ve verileri yayımlayan uluslararası sektör dergisi Engineering News Record (ENR) bu yıl da dünyanın önde gelen 250 uluslararası müteahhitlik firmaları listesini açıkladı.
Devamını Oku

Avrasya Tüneli'ne Büyük Ödül

ENR (Engineering News Record) Dergisi tarafından Avrasya Tüneli’ne “2016 Küresel En İyi Tünel Projesi” ödülü verildi.
Devamını Oku

Etiyopya AKH Projesi Awash – Kombolcha arası Kesintisiz Demiryolu Hattı Birleşimi gerçekleşti

AKH Demiryolu Projesi kapsamında, projenin önemli bir hedefi olan Awash ile Kombolcha arasında kesintisiz demiryolu hattı, 28 Aralık 2017 tarihinde Km 35+399’da hat birleşimi ile başarıyla gerçekleşmiştir.
Devamını Oku

Tanzanya Darüsselam – Morogoro Demiryolu Projesi’nin temeli atıldı.

Yapı Merkezi, Doğu Afrika’nın en hızlı tren hattını inşa ediyor. Yaklaşık 1.1 milyar dolarlık Tanzanya Darüsselam – Morogoro Demiryolu Projesi’nin temeli atıldı.
Devamını Oku

1915 Çanakkale Köprüsü'nün Temeli Atıldı

Dünyanın en uzun aralıklı köprüsü olma unvanını alacak olan Çanakkale 1915 Köprüsü’nün temeli; 18 Mart 2017 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kore Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Ho-In Kang ve bakanların katıldığı törenle atıldı.
Devamını Oku

Dar Es Salaam – Morogoro Demiryolu Projemizde ilk Kazık Çakım Töreni Gerçekleşti

Tanzanya Çalışma, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Sayın Prof. Dr. M. MBARAWA, işverenimiz RAHCO İdari Müdürü Masanja Kadogosa, Teknik Müdür Vekili Sayın Eng. Felix Nlalio, RAHCO Proje Müdürü Sayın Eng. Maizo Mgezi ve Müşavirimiz Korail JV Proje Müdür Yardımcısı Sayın Chedi Masambaji’nin katılımıyla Tanzanya Dar Es Salaam - Morogoro Demiryolu Projemizi 03 Mart 2018 Cumartesi günü proje için önemli bir aşama olan ilk kazık çakma töreni gerçekleşti. Heyete Yapi Merkezi Yönetim Kurulu Başkan Vekil
Devamını Oku

Tanzanya Morogoro - Makutupora Demiryolu Projesinin Temeli Atıldı

Yapı Merkezi, Tanzanya’da Morogoro - Makutupora Demiryolu Projesi’nin temelini attı.
Devamını Oku

1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu Projesi’nin Kredi Finansman Anlaşmaları Ankara’da İmzalandı

2023 metrelik ana ayak açıklığı ve 318 metre yüksekliğindeki kuleleri ile dünyanın en uzun asma köprüsü olacak 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu Projesi’nde ağırlıklı bölümü yabancı finans kurumları ve bankalar olmak üzere 2 milyar 265 milyon euro tutarında finansman sağlandı.
Devamını Oku

1915 Çanakkale Köprüsü Kule Temel Betonu ve Kazık Çakım Töreni Gerçekleşti

İki kule arasında 2.023 metrelik açıklıkla, tamamlandığında dünyanın en uzun asma köprüsü unvanını alacak 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ayaklarındaki kule temel betonu Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın da katıldığı törenle atıldı. Törende aynı zamanda köprünün Asya yakası kule ayaklarının yerleşeceği deniz tabanına da ilk kazık çakıldı.
Devamını Oku

Yerköy-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi'nin İlk Ray Serimi Gerçekleşti

Yerköy – Sivas hattının ilk rayın serimi törenle gerçekleştirildi. 245 km’lik hattın ilk ray serimi törenine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve Yapı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Başar Arıoğlu ve Genel Müdür Özge Arıoğlu katıldı.
Devamını Oku

Dr. Ersin Arıoğlu’na İstanbul Teknik Üniversite’si tarafından Fahri Doktor unvanı verildi

Ülkemiz yapı endüstrisi ve toplu taşımacılık sistemlerinin gelişiminde üstlendiği öncü rol ile İstanbul Teknik Üniversitesi’ni ve Ülkemizi uluslararası düzeyde saygınlıkla temsil eden çalışmaları, Üniversite öğrencilerine sağlamış olduğu burs, staj ve iş imkanları ve maddi destek nedeniyle, 29 Mart 2018 günü, İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARACA tarafından Ersin ARIOĞLU’na FAHRİ DOKTOR unvanı verildi.
Devamını Oku

Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Devleti Başbakanı İlala ve Soga Şantiyelerini Ziyaret Etti

Tanzanya Devleti Başbakanı Sn. Kassim Majaliwa, 03.11.2018 tarihinde firmamızın Tanzanya’da devam eden DSM projesi kapsamında İlala ve Soga şantiyelerine ziyarette bulunmuşlardır.
Devamını Oku

HABRAS, Harp Başlığı Raylı Sistem Test Altyapısı

Yapı Merkezi tarafından anahtar teslim olarak tamamlanan HABRAS, Harp Başlığı Raylı Sistem Test Hattı ve hattın bulunduğu Test Kampüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı.
Devamını Oku

TCDD 3. Bölge Çamlık İstasyonu’nda Yerli Sinyalizasyon Sistem Deneme İşletmesi Töreni Gerçekleşti

Yapı Merkezi İdis tarafından tamamlanan sinyalizasyon sisteminin deneme işletmesi için TCDD 3. Bölge Çamlık İstasyonu'nda tören düzenledi.
Devamını Oku

Haramain Hızlı Tren Projesi'ne MEED Proje Ödülleri'nden 2 Ödül

Suudi Arabistan’da gerçekleştirilen Haramain Hızlı Tren Projesi, MEED’in düzenlediği 2019 yılı GCC’nin en iyi projeleri yarışmasında iki ödüle birden layık görülmüştür.
Devamını Oku
İnternet sitemizde, çerez (cookie) kullanılmaktadır. İnternet sitemizde kullanılan çerezler (cookie) hakkında detaylı bilgi almak için www.ym.com.tr adresinde yer alan Çerez Politikasını inceleyebilirsiniz. Çerez tutulmasını istemiyorsanız Çerez ayarlarınızı dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Devam etmeniz halinde çerez (cookie) kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Çerez ayarlarınızı değiştirmeniz halinde internet sitesinin birtakım özelliklerinin kullanamayabileceğinizi belirtmek isteriz.