Türkiye’de Bir İlk!

MUTLULUK İNŞA EDEREK MUTLU OLURUZ

Türkiye’de Bir İlk!

Yapı Merkezi Genel Müdürü Özge Arıoğlu ve Uygulama Genel Müdür Yardımcısı Naim İşli, 23–25 Mayıs tarihleri arasında, Casablanca Tramvayı Projesi şantiyemizi ziyaret etti. Ziyaretin ilk gününde, Casablanca Tramvayı Zone 3 şantiyesinde proje yönetimi ile yapılan toplantıda, çalışmaların genel durumu ve ilerleyişi görüşüldü. 

Ziyaretin ikinci gününde ise, Tramvay Projesi'nin İşvereni Casablanca Transport en Site Aménage SA’nın Genel Müdürü Youssef Draiss ile bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantının sonunda Draiss, Yapı Merkezi’nin çalışmaları konusunda memnuniyetini dile getirirken, Özge Arıoğlu da proje süresince görmüş oldukları destekten ötürü Draiss’e teşekkürlerini sundu. 

Toplantının ardından Yapı Merkezi ekibi, sahada inşası gerçekleştirilen istasyonlardan Technoparc İstasyonu ve CDM (Centre de Maintenance) bölgesini ziyaret etti. Bu gezi ile Casablanca Tramvayı ilk kez kapılarını  Yapı Merkezi ekibine açmış ve hat üzerinde ilk sefer gerçekleştirilmiş oldu.  Sidi Moumen güzergâhında gerçekleştirilen bu seferde yerel halk, Yapı Merkezi ekibi ve Casablanca tramvayına yoğun ilgi gösterdi. Tramvay seferinin ardından Zone 1 şantiyesinde yapılan toplantıda Arıoğlu, proje ekibine özverili çalışmaları için ayrı ayrı teşekkür etti. 

Türkiye’de Bir İlk!